Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych (13.09.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych (13.09.2013r.)

butelka1Piątkowi nietrzeźwi zatrzymani na drogach powiatu ostrzeszowskiego. 

Tuż przed godziną 16:00 policjanci drogówki patrolując miejscowość Rojów, do kontroli drogowej zatrzymali 50-letniego mężczyznę (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego) kierującego samochodem osobowym marki vw golf. Czynności kontrolne wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu (0,45 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany przez policjantów o godzinie 17:00 w miejscowości Mielcuchy. Na rowerze kierował 50-letni mieszkaniec gm. Czajków. Czynności kontrolne wykazały, że jechał po alkoholu, przeprowadzone badanie wskazało ponad promil alkoholu (0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną. 

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, które wyraźnie wynikają z Ustawy o Ruchu Drogowym. Pamiętajmy, że kierujący rowerem po spożyciu alkoholu stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.