Nietrzeźwi na drogach

Policjanic zatrzymali nietrzeźwego jadącego pojazdem, w czynnościach utrudniał pasażer (05.10.2013r)

1W Ostrzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem. W trakcie wykonywanych czynności ze sprawcą, stróżom prawa przeszkadzał w pracy i utrudniał pasażer, który także był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zmuszeni byli zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Obaj mężczyźni staną teraz przed Sądem, kierujący odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do zakazu Sądu, natomiast pasażer za utrudnianie policjantom w wykonywani czynności służbowych.  

Po godz. 22:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Ostrzeszowie po ul. Grunwaldzkiej samochodem kieruje nietrzeźwy mężczyzna.

Policjanci skierowani na ulicę Grunwaldzką zatrzymali do kontroli wskazany pojazd, tj. samochód osobowy marki opel. Pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów. Prowadzone czynności potwierdziły powyższy fakt, 19-tek rzeczywiście był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu (1,09 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Niestety stróżom prawa w wykonywaniu pracy przeszkadzał 26-letni pasażer, który także był nietrzeźwy - badanie wykazało ponad promil alkoholu. Mężczyzna utrudniał czynności, nie stosował się do wydawanych poleceń, natomiast z chwilą gdy miał podać swoje dane osobowe, stanowczo odmówił. Awanturnik na tyle stał się agresywny, że policjanci byli zmuszeni zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek służbowych z uwagi na stawianie czynnego oporu.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem, 19-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami, natomiast jego starszy kolega odpowie za utrudnianie w wykonywanych czynnościach przez Policję.