Uciekał na rowerze (17.10.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Uciekał na rowerze (17.10.2013r.)

lizakOstrzeszowscy policjanci będąc w patrolu pieszym podjęli próbę zatrzymania rowerzysty, którego jazda wskazywała, że może być po alkoholu. Rowerzysta nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie przyspieszył i zaczął uciekać na jednośladzie. Stróże prawa podjęli pościg za uciekinierem, ale również poprosili o wsparcie patrolu zmotoryzowanego. Gdy  rowerzysta został już zatrzymany okazało się, że popełnił dwa przestępstwa, jechał rowerem w stanie nietrzeźwości oraz nie zastosował się w ten sposób się do orzeczenia Sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Po godzinie 13:00 policjanci będąc w patrolu pieszym, na ul. Gen. Wł. Sikorskiego podjęli próbę zatrzymania znanego im osobiście 57-letniego mieszkańca Ostrzeszowa. Jazda mężczyzny wyraźnie wskazywała, że może być po alkoholu.

Z chwilą gdy policjanci dali wyraźne sygnały do zatrzymania, rowerzysta przyspieszył i zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg za uciekinierem, także poprosili o wsparcie kolegów poruszających się radiowozem. Mężczyzna daleko nie odjechał i został zatrzymany.

Czynności kontrolne wykazały, że 57-latek jechał po alkoholu, urządzenie przedstawiło ponad promil (0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto mężczyzna posiadał już zakaz kierowania wszelkimi pojazdami jaki wydał Sąd.

Mężczyzna ponownie stanie przed Sądem i odpowie za dwa przestępstwa.