Nietrzeźwi na drogach

Nietrzeźwy rowerzysta przewrócił się wprost pod koła samochodu (19.10.2013r.)

1-71002_mo1W miejscowości Palaty (gm. Grabów nad Prosną) rowerzysta jadąc poboczem drogi, zachwiał się, a następnie nagle skręcił w lewo. W następstwie tego manewru pedałowicz przewrócił się wprost pod koła samochodu marki opel vectra. Okazało się, że był kompletnie piany, pojazd niestety najechał na rower, ale rowerzyście na szczęście nic się nie stało. Sprawca teraz odpowie za popełnione przestępstwo kierowania jednośladem po alkoholu.  

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (19.10.2013r.) po godz. 14:00 w miejscowości Palaty.

Policjanci na miejscu ustalili, że rowerem kierował 44-letni mężczyzna (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego). Rowerzysta jadąc poboczem jezdni stracił panowanie nad pojazdem i wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo. W wyniku tego manewru pedałowicz przewrócił się wprost pod koła samochodu osobowego marki opel vectra.

Kierujący samochodem nie zdążył wyhamować i najechał na rower. 44-latkowi nic się nie stało i nie odniósł żadnych obrażeń.

Prowadzone czynności wykazały, że rowerzysta był kompletnie piany, przeprowadzone badanie wskazało ponad dwa promile alkoholu (1,07 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.