Wypadł z drogi i dachował, był nietrzeźwy (15.12.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Wypadł z drogi i dachował, był nietrzeźwy (15.12.2013r.)

sdc10579W miejscowości Marydół (gm. Ostrzeszów) doszło do wypadku drogowego. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki fiat 126 p będąc w stanie nietrzeźwości wypadł z drogi i dachował. Przyczyną najprawdopodobniej była nadmierna prędkość. Ostrzeszowscy policjanci ustalają dalsze okoliczności wypadku drogowego.

Tuż po godzinie 12:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze między miejscowościami Niedźwiedź - Siedlików doszło do zdarzenia drogowego, w którym pojazd wypadł z drogi i dachował.

Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia ustalili, że w miejscowości Marydół 54-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierujący samochodem osobowym marki fiat 126 p, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w opłotowanie prywatnej posesji. Samochód także dachował.

Dalsze ustalenia wykazały, że kierujący fiatem był nietrzeźwy. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu. Ponadto sprawca wypadku nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania samochodem. 

W pojeździe przebywał również pasażer, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała został zabrany do Szpitala w Ostrzeszowie. 

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności, celem ustalenia szczegółowo okoliczności wypadku drogowego.