Pościg zakończył się dachowaniem (16.12.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Pościg zakończył się dachowaniem (16.12.2013r.)

kogut_policyjnyDolnośląscy policjanci kontynuowali pościg z Sycowa aż na teren gminy Kobyla Góra za pojazdem marki vw golf, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niestety ucieczka sprawcy zakończyła się utratą panowania przez niego nad pojazdem, a następnie dachowaniem. Uciekinier z uwagi na odniesione obrażenia ciała trafił do Szpitala w Ostrzeszowie. Od sprawcy pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Po godzinie 13:00 dyżurny sycowskiej Policji skontaktował się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prosząc o wsparcie w prowadzonym pościgu za pojazdem marki vw golf. Kierujący golfem na terenie Sycowa (woj. dolnośląskie) nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pościg kontynuowany był przez sycowskich policjantów aż do miejscowości Pisarzowice.  

Natychmiast do Pisarzowic został skierowany patrol z Ostrzeszowa celem udzielenia wsparcia sąsiednim kolegom. Jednakże kilka minut po zgłoszeniu dyżurny sycowskiej Policji zgłosił, że w miejscowości Pisarzowice uciekinier stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, pojazd także dachował. 

Z miejsca zdarzenia policjanci przekazali, że pojazdem kierował 42-letni mężczyzna - mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Od 42-latka funkcjonariusze wyczuli wyraźnie woń alkoholu. Sprawca z uwagi na odniesione obrażenia ciała został przewieziony do Szpitala w Ostrzeszowie, tam też pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.