Przestępstwo i wykroczenie (08.01.2014r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Przestępstwo i wykroczenie (08.01.2014r.)

kogut_policyjnyW Kraszewicach policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Ponadto sprawca jadąc rowerem popełnił również przestępstwo, polegające na niestosowaniu się do wydanego wobec niego postanowienia Sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci patrolując ul. Kaliską w Kraszewicach, po północy (00:20) zatrzymali 41-letniego rowerzystę (mieszkaniec powiatu kaliskiego).

Kontrola wykazała, że mężczyzna jechał na rowerze po alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile (1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto dalsze czynności ujawniły, że 41-latek posiadał już obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd.

Mężczyzna teraz odpowie za nie stosowanie się do postanowienia Sądu, grozi mu za to kara więzienia do lat 3. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za to grozi mu kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.