Weekendowi nietrzeźwi (12-14.09.2014) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Weekendowi nietrzeźwi (12-14.09.2014)

alkomat_2Kolejny weekend na drogach powiatu ostrzeszowskiego obfitował w nietrzeźwych kierujących. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 6 osób które poruszały się samochodami po drogach publicznych.  

W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali 6 kierujących na podwójnym gazie, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi. Jeden z nich popełnił wykroczenie, a 5 przestępstwa.

1. W dniu 13.09.2014 funkcjonariusze w miejscowości Ostrzeszów na ul. Zamkowej dokonali zatrzymania 18-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który kierował pojazdem marki Opel Astra znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Za popełnione wykroczenie mężczyzna stanie przed Sądem.

2. W sobotę, około godziny 15 policjanci podczas kontroli drogowej prowadzonej wobec 52-letniego mieszkańca miejscowości Grabów Wójtostwo ujawniono, że mężczyzna kierował samochodem marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości – 1,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co daje około 2,5 promila.


Postępowanie przeciwko mężczyźnie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowei nad Prosną.

3. Kilkanaście minut później, 13.09.2014, kolejnego nietrzeźwego ujawnili funkcjonariusze w miejscowości Grabów Wójtostwo. W tym przypadku sprawcą przestępstwa z art. 178 Kodeksu Karnego okazał się 42-letni mieszkaniec tej miejscowości, który kierował pojazdem marki Audi A6 w stanie nietrzeźwości – 0,97 mg/l.


Postępowanie karne prowadzi KP w Grabowie nad Prosną.

4. Jeszcze tego samego dnia przed północą w miejscowości Jelenie zatrzymano 37-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował pojazdem marki Mazda będąc w stanie nietrzeźwości – 0.93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Postępowanie prowadzi KP w Grabowie nad Prosną.

5. Tuż po północy, już 14.09.2014 policjanci pełniący służbę w Kobylej Górze zatrzymali 29-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który kierował samochodem marki Mercedes w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Mężczyznę zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. O powyższym zatrzymaniu poinformowano Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce.

6. 14 września br. przed 23 funkcjonariusze otrzymali informację o przewiezionym do Szpitala mężczyźnie, który brał udział w zdarzeniu drogowym.


Funkcjonariusze ustalili, że 23-letni mieszkaniec Mikstatu jadąc pojazdem marki Volkswagen Passat w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie z nieustalonej dotąd przyczyny wjechał do rowu.


Jednocześnie ustalono, że mężczyzna kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości – 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


23-latek pozostał w Szpitalu na obserwacji.


Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia z udziałem mężczyzny.