Wjechał do rowu, a potem dachował (31.03.2015r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Wjechał do rowu, a potem dachował (31.03.2015r.)

kogut_policyjnyW Rojowie kierujący audi A4, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze (mokra nawierzchnia), przez co stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Dalsze czynności wykazały, że pojazdem kierował mężczyzna będący w stanie nietrzeźwości. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala w Ostrzeszowie. Sprawca odpowie za kierowanie po alkoholu oraz za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. 

We wtorek (31.03.2015r.) po godzinie 23:00 w miejscowości Rojów doszło do zdarzenia drogowego, pojazd również dachował.

Skierowani policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem marki audi A4 jadąc prostym odcinkiem drogi, na mokrej nawierzchni jezdni stracił panowanie nad pojazdem, przez co zjechał na prawe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu - pojazd dachował.

W samochodzie przebywało trzech mężczyzn - wszyscy byli nietrzeźwi. Mundurowi ustalili, że za kierownicą siedział 44-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Kobyla Góra), który był nietrzeźwy. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad 1,5 ‰ alkoholu (0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Sprawca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. O dalszym jego losie zdecyduje Sąd.