Nie tylko służbowo

IV Turniej Piłki Nożnej Komend Powiatowych Policji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów

Na ostrzeszowskim orliku odbył się już IV Turniej w piłkę nożną policjantów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn z jednostek ościennych Policji. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

W minioną sobotę (10.06.2017r.) o godzinie 9:00 rozpoczął się już IV Turniej Piłki Nożnej Komend Powiatowych Policji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Sportowe rozgrywki, jak co roku zorganizowano na orliku Gimnazjum nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie. Na zaproszenie gospodarzy do wzięcia udziału w grze odpowiedziało sześć drużyn jednostki Policji, tj.: Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp., Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy (województwo dolnośląskie) oraz gospodarze Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Pomimo niekorzystnej aury (intensywne opady deszczu) sportowe rywalizację uroczyście rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie podinsp. Waldemar Sip wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ostrzeszów Edwardem Skrzypkiem. Obaj życzyli zawodnikom sportowej rywalizacji i pomimo deszczu niech wygra najlepszy.

Po przeprowadzonym losowaniu drużyny rozpoczęły między sobą rozgrywki. Czas jednego meczu trwał dwa razy po 10 minut. Spotkanie, jak co roku przyniosło wiele emocji, z kolei walczące ze sobą jednostki ostatecznie uplasowały się w poniższej klasyfikacji:

I miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie

II miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce – Komenda Miejska Policji w Kaliszu

IVmiejsce – Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

V miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Kępnie

VI miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

VImiejsce – Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

Po godzinie 14:00 nastąpiło uroczyste zakończenie IV Turnieju Piłki Nożnej Komend Powiatowych Policji o Puchar Burmistrza Miastai Gminy Ostrzeszów. Na ręce kapitanów drużyn zostały wręczone puchary, dyplomy oraz oraz pamiątkowe zdjęcia.

Także oddzielnymi statuetkami uhonorowano dwóch zawodników, tj. najlepszy bramkarz oraz najlepszy zawodnik, którzy podczas meczu wykazali się znaczącą aktywnością w grze, tj. MARIUSZ SPIKOWSKI - jako najlepszy bramkarz z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy oraz ŁUKASZ CIERNIAK - jako najlepszy piłkarz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

Oddzielne podziękowania z rąk organizatorów trafiły do osób, które pomogły w zorganizowaniu sobotnich rozgrywek sportowych.