Pochwała dla mieszkańców Ostrzeszowa za prawidłową reakcję. - Bezpieczny Senior - KPP Ostrzeszów

Bezpieczny Senior

Pochwała dla mieszkańców Ostrzeszowa za prawidłową reakcję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie niejednokrotnie apelowali do mieszkańców naszego powiatu, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów stosujących różne metodę w celu wyłudzenia pieniędzy. Dziś kierujemy słowa uznania oraz pochwałę za wzorowe zachowanie, do trzech osób,które w piętek (31.01.2014r.) nie dały się zwieść fałszywej wnuczce.

W miniony piątek (31.01.2014r.) do trzech osób – mieszkańców Ostrzeszowa w godzinach popołudniowych dzwoniła nieznana osoba, która podawała się za wnuczkę, jednocześnie informując, że jest ofiarą wypadku i potrzebuje pieniędzy. Nikt z adresatów telefonicznej korespondencji nie dał się zwieść fałszywej wnuczce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji wOstrzeszowie kierują słowa uznania oraz pochwałę do tych osób za prawidłową reakcję.

Niestety w obecnej rzeczywistości pojawia się coraz więcejosób, które chcą nas oszukać. W kontaktach z nieznanymi osobami musimy zachować jasność umysłu aby nie zostać oszukanym. Metody stosowane przez oszustów są coraz bardziej wiarygodne, co sprawia, że zaczynamy ufać nieznajomemu.

Oszuści przeważniedziałają w ten sam sposób. Podają się oni za różne osoby, aby tylko zdobyć nasze zaufanie....dlatego często podają się za "kogoś bliskiego".

Podczas rozmowy nieznany podaje przypadkowe imię, które niestety bardzo czasem pasuje do imion w naszej rodzinie. Oszust uważnie słucha reakcji swojej ofiary, aby prowadzić w dalszym ciągu dialog we właściwym kierunku. Później rozmowa zawsze schodzi do tematu pieniędzy oraz sposobu ich przekazania. 

Apelujemy o rozwagę i zachowanie jasności umysłu podczas rozmowy z nieznajomymi.