Kolejny "atak" na mieszkańców Ostrzeszowa - Bezpieczny Senior - KPP Ostrzeszów

Bezpieczny Senior

Kolejny "atak" na mieszkańców Ostrzeszowa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują o rozwagę i zachowanie jasności umysłu podczas rozmowy z nieznajomymi. Oszuści przeważnie działają w ten sam sposób. Podają się oni za różne osoby, aby tylko zdobyć nasze zaufanie, dlatego podają się za "kogoś bliskiego". Dziś kierujemy kolejne słowa uznania oraz pochwałę za wzorowe zachowanie, do trzech osób,które w poniedziałek (10.02.2014r.) nie dały się zwieść oszustom.

To już drugi taki  "atak" w bieżącym roku na mieszkańców Ostrzeszowa. O podobnym zdarzeniu informowaliśmy w dniu 31 stycznia 2014r.

W przeciągu trzech godzin (12:50 - 14:40) nieznani sprawcy - oszuści  dzwonili na telefony stacjonarne do trzech mieszkańców Ostrzeszowa podając się za wnuczkę oraz syna informując, że potrzebują pieniędzy, gdyż ulegli wypadkowi.

W pierwszym przypadku oszustka, która podała się za wnuczkę poinformowała, że potrzebuje pieniędzy, gdyż przebywa w szpitalu. W drugim przypadku oszust podał się za syna informując swojego rozmówce, że uległ wypadkowi i potrzebuje pieniędzy. W trzecim przypadku nieznajomy mężczyzna powiadomił swojego rozmówcę, że jego syn w chwili obecnej przebywa na Policji, ponieważ uległ wypadkowi drogowemu i należy przygotować pieniądze w celu załatwienia sprawy. 
 
Czujność oraz jasność umysłu ostrzeszowian była wzorowa, ponieważ nikt nie uwierzył oszustom. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie  kierują słowa uznania oraz pochwałę do tych osób za prawidłową reakcję.
 
Jeszcze raz apelujemy!!!

Oszuściprzeważniedziałają w ten sam sposób. Podają się oni za różne osoby, aby tylko zdobyć nasze zaufanie....dlatego często podają się za "kogoś bliskiego".

Podczasrozmowy nieznany podaje przypadkowe imię, które niestety bardzo czasem pasuje do imion w naszej rodzinie. Oszust uważnie słucha reakcji swojej ofiary, aby prowadzić w dalszym ciągu dialog we właściwym kierunku. Później rozmowa zawsze schodzi do tematu pieniędzy oraz sposobu ich przekazania. 

Apelujemy o rozwagę i zachowanie jasności umysłu podczas rozmowy z nieznajomymi.