Nie bądź obojętny... - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Nie bądź obojętny...

Data publikacji 04.01.2017

Policja apeluje, nie przechodźmy obojętnie obok tych, którzy mogą być narażeni na wychłodzenie organizmu. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, osoby starsze oraz na osoby nietrzeźwe - czyli te którym mogą grozić zamarznięcia. Jeśli więc zauważymy kogoś, kto od dłuższego czasu leży na mrozie np. na ławce w parku, siedzi w przejściu podziemnym, powiadommy Policję.

Dzwońmy także, jeśli mamy informacje o bezdomnych szukających schronienia w pustostanach czy altankach. Przy tak niskich temperaturach w trudnej sytuacji są też osoby starsze, które nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem swoich domów. Jeśli mamy informacje o osobie, która ma problemy z ogrzewaniem domu i potrzebuje pomocy, również powiadommy o tym właściwe służby.
 
Policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia bezdomni: kanały ciepłownicze, pustostany, działki. Funkcjonariusze nie mogą być jednak wszędzie, dlatego tak ważne jest to, by uzyskać informacje o osobach, które nie mają się gdzie schronić. Nie bądźmy obojętni w takiej sytuacji.  Dzwońmy pod numer dyżurnego KPP w Ostrzeszowie 997.