Nie bądź obojętny... - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Nie bądź obojętny...

Policja apeluje, nie przechodźmy obojętnie obok tych, którzy mogą być narażeni na wychłodzenie organizmu. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, osoby starsze oraz na osoby nietrzeźwe - czyli te którym mogą grozić zamarznięcia. Jeśli więc zauważymy kogoś, kto od dłuższego czasu leży na mrozie np. na ławce w parku, siedzi w przejściu podziemnym, powiadommy Policję.

Dzwońmy także, jeśli mamy informacje o bezdomnych szukających schronienia w pustostanach czy altankach. Przy tak niskich temperaturach w trudnej sytuacji są też osoby starsze, które nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem swoich domów. Jeśli mamy informacje o osobie, która ma problemy z ogrzewaniem domu i potrzebuje pomocy, również powiadommy o tym właściwe służby.
 
Policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia bezdomni: kanały ciepłownicze, pustostany, działki. Funkcjonariusze nie mogą być jednak wszędzie, dlatego tak ważne jest to, by uzyskać informacje o osobach, które nie mają się gdzie schronić. Nie bądźmy obojętni w takiej sytuacji.  Dzwońmy pod numer dyżurnego KPP w Ostrzeszowie 997.