Uwaga na drogach - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Uwaga na drogach

Data publikacji 04.01.2017

Zmieniły się warunki atmosferyczne, opady śniegu spowodowały utrudnienia na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, zdjęcie "nogi z gazu" i rozwagę przy wykonywaniu manewrów na drodze, m.in. podczas wyprzedzania.

Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu ostrzeszowskiego szczególnie czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

Kierowco pamiętaj!!!!

Warunki atmosferyczne są utrudnione, pamiętaj, że droga hamowania znacznie się wydłuża, natomiast gwałtowne użycie hamulca może doprowadzić do poślizgu i utraty panowania nad pojazdem. Należy pamiętać również o zachowaniu większej odległość od jadącego przed nami pojazdu, tak aby w porę bezpiecznie wykonywać właściwe manewry. Pamiętaj również o odpowiednio wcześniejszym używaniu kierunkowskazów.

Bardzo ważna jest również widoczność, dlatego kierowco nie daj zasłonić swoich oczu przez lód oraz zalegający śnieg na szybach w pojeździe. Przed ruszeniem w drogę oczyść szyby z zalegającego lodu, bądź śniegu.

Oblodzone chodniki i ścieżki rowerowe, to duże zagrożenie dla prowadzących jednośladami. Prosimy na ten czas o nie korzystanie z takich pojazdów.

Apelujemy również o baczniejsze zwrócenie uwagi na pieszych, którzy mogą być słabiej widoczni. Dojeżdżając do przejścia dla osób pieszych zwrócimy szczególną uwagę na osoby stojące przed przejściem, także miejmy na uwadze, to że ktoś może nagle wejść nam przed maskę. Jednocześnie apelujemy też do pieszych, aby nie przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle lub w niedozwolonych miejscach"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mając na uwadze bezpieczeństwo osób poruszających się drogami powiatu ostrzeszowskiego prowadzą także wzmożone działania ukierunkowane na trzeźwość kierujących. Każda kontrola wiąże się z kontrolą stanu trzeźwości prowadzącego pojazdem.