Nie pozostawiaj roweru bez zapięcia - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Nie pozostawiaj roweru bez zapięcia

Data publikacji 31.03.2017

Każdego roku w okresie wiosenno-letnim Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowuje kradzieże rowerów. Apelujemy o nie pozostawienie jednośladów bez zapięcia, a tym samym gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy. Nie pozostawiajmy również roweru na klatce schodowej.

Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, jednak nie czyńmy okazji dla złodzieja! Doświadczenie pokazuje, że najczęściej łupem sprawców kradzieży padają rowery pozostawione bez zamknięć, na przykład obok sklepu, przed blokiem, oparty rower o uliczną lampę, a także pozostawiony rower na klatce schodowej.

Pamiętajmy, że kradzież mienia można w znacznym stopniu ograniczyć. Właściwe zabezpieczenie roweru nie wymaga ogromnego wysiłku i nie ogranicza czasowo. Czynność zapięcia roweru kłódką trwa tylko chwilę. Mając na uwadze powyższe oraz przeciwdziałając w pewnym stopniu kradzieżom, ostrzeszowscy policjanci będą znakować jednoślady.

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!!!

Oznakowanie rowerów służy przeciwdziałaniu ich kradzieży oraz ułatwia identyfikację oraz zwrot przedmiotu właścicielowi w przypadku jego utraty. Oznakowanie jednośladu nie zwalnia właściela pojazdu z właściwego jego zabezpieczania, tj. zamknięcie roweru zapięciem, kłódką.

Organizowana akcja jest zupełnie bezpłatna adresowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.

Wszyscy chętni mogą zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27 w każdy czwartek w godzinach 11:00 – 13:00.  Zainteresowani powinni mieć przy sobie dokument tożsamości i w miarę możliwości kartę gwarancyjną roweru.