Zabezpiecz swój samochód!!! - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Zabezpiecz swój samochód!!!

Data publikacji 28.06.2011

Zabezpiecz swój samochód!!! Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie apeluje do mieszkańców naszego powiatu o właściwe zabezpieczanie swoich pojazdów. Niemal codziennie słyszymy informację o kradzieży pojazdu, do której doszło na terenie naszego kraju. Raczej nie przyjmujemy myśli, że i nasz samochód może stać się łatwym łupem złodzieja. Pamiętajmy o tym, że nie ma jednego sytemu antywłamaniowego, który daje stuprocentową gwarancję, iż auto oprze się kradzieży. Jednak każde,nawet najprostsze zabezpieczenie wydłuża czas, który potrzebny jest złodziejowi na włamanie lub kradzież. Im dłużej trwa pokonywanie zabezpieczeń,tym większa szansa, że intruz zostanie spłoszony przez przygodnych świadków lub sam zniechęcony trudnościami odstąpi od kradzieży pojazdu.

Na podstawieprzeprowadzonych analiz chcemy przedstawić państwu specyfikację działaniasprawców, z których wynika, że nadal najwięcej utraconych pojazdów pochodzi z grupy Volkswagen i Peugeot/Citroen. W miesiącu czerwcu b.r. naterenie sąsiedniego powiatu (Jarocin) doszło do kradzieży w odstępie dwóch tygodni- dwóch samochodów marki citroen berlingo. Jednocześnie informujemy, że w przedstawionymokresie ostrzeszowska Policja odnotowała na jednym z parkingów osiedlowych w Ostrzeszowieuszkodzenie zamka w drzwiach – właśnie przy pojeździe marki citroen berlingo. Powyższyfakt może świadczyć o usiłowaniu kradzieży tego pojazdu. Tym samym informujemy,że samochody z grupy citroen są nadal w zainteresowaniu złodziei.   

Dlatego apelujemy do mieszkańcównaszego powiatu o właściwe zabezpieczanie swoich pojazdów!!! Sposobów w jakie przestępcy dostają się do środka jestbardzo wiele, najczęściej następuje to po wybiciu szyby, pokonaniu zamka przywykorzystaniu tzw. łamaka lub podrobionego kluczyka.   

Aby zapobiec kradzieży pamiętaj o kilku podstawowychzasadach:

  • Zamontuj w swoim samochodzie 2 różne rodzaje zabezpieczeń: mechaniczne i elektroniczne. które działając niezależnie od siebie poważnie utrudnią złodziejowi zadanie.
  • Przed oddaniem samochodu do naprawy należy sprawdzić jaką opinią cieszy się warsztat, czy możemy powierzyć im swoje mienie bez obawy, że ktoś wykorzystując łatwy dostęp do kluczyków odwzoruje je przygotowując się do  kradzieży.
  • Chroń kluczyki od samochodu przed kradzieżą. Nie zostawiaj ich nikomu pod żadnym pozorem.
  • W przypadku kradzieży korka wlewu paliwa należy  natychmiast wymienić  wszystkie zamki w samochodzie.
  • Zamontuj systemy alarmowe, zabezpieczenia techniczne (także konstruowane przez siebie np. ukryty wyłącznik zapłonu), które nawet po włamaniu nie pozwolą uruchomić Twego samochodu.