Apelujemy - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Apelujemy

Data publikacji 26.10.2015

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy. Z uwagi na zwiększoną migrację osób na cmentarze, mogą mieć miejsce zachowania niezgodne z prawem: kradzieże kieszonkowe, rozboje, kradzieże pojazdów oraz kradzieże dekoracji nagrobkowych. Prosimy o nie pozostawianie przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu!!!

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych, Komenda PowiatowaPolicji w Ostrzeszowie informuje, że w Ostrzeszowie od piątku 30.10.2015r. zostanie przełączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Plac Borek, ul.Gorgolewskiego i ul. Piekary w tryb pracy ostrzegawczej. To znaczy, że będziewłączona sygnalizacja barwy żółtej. Tryb ten wskazuje, że na skrzyżowaniuwskazanych ulic obowiązywać będzie ruch wyznaczony przez oznakowanie pionowe.To znaczy, że pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy poruszające się drogąwojewódzką nr 449, czyli ulicami Pl. Borek i Gorgolewskiego.

Wprowadzone rozwiązanie powinno przyczynić się do udrożnienia ruchupojazdów wyjeżdżających z parkingu przy cmentarzu na ul. Al. Wolności.

Ponadto policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego przy wjazdach do każdegoparkingu w rejonie cmentarza podejmować będą ręczną regulację ruchem celemsprawnego udrożnienia ruchu drogowego oraz przeciwdziałając utrudnieniom wrejonie cmentarzy.   

Przypominamy także odostosowaniu odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków na jezdni,używanie świateł zewnętrznych oraz zwrócenie uwagi na rowerzystów i osobypiesze również korzystających z drogi.