Wspólne bezpieczeństwo - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Wspólne bezpieczeństwo

Data publikacji 05.12.2015

Biorąc pod uwagę ostatnie zdarzenia dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie proszą o kontakt mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego w sprawie osób oraz samochodów, które bez powodu zatrzymały się w rejonie prywatnych domostw oraz gospodarstw. Zapewniamy, że funkcjonariusze będą interweniować oraz podejmować należyte czynności służbowe wobec "gości", którzy zachowują się podejrzanie.

W ostatnim czasie Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała kradzieże oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie powiatu ostrzeszowskiego.
Ustalenia wykazały, że sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych (często niezamkniętych) oraz prywatnych posesji, skąd kradli głównie różnego rodzaju elektronarzędzia. Także złodzieje włamywali się do sklepów - zupełnie nie przejmując się rejestratorem obrazu, skąd kradli papierosy oraz alkohole różnych marek. 
 
W chwili obecnej policjanci prowadzą szeroko zakrojone czynności celem ustalanie i zatrzymania sprawców tych włamań. Funkcjonariusze biorąc pod uwagę znaczny obszar zdarzeń, także współpracują z jednostkami Policji powiatów i województw ościennych.
 
Jednocześnie chcemy zaznaczyć oraz podziękować mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego, za wszystkie informacje o niepokojących ich zachowaniach "obcych osób". Zaznaczamy, że wszystkie zgłoszenia dotyczące pojazdów oraz przebywających w nich osobach, które bez powodu zatrzymały się w rejonie prywatnych domostw, gospodarstw, są sprawdzane. Funkcjonariusze "takich nagłych gości" kontrolują, legitymują oraz sprawdzają w systemie policyjnym, czy nie figurują jako osoby poszukiwane, bądź wcześniej już karane. 
 
Mając na uwadze powyższe, apelujemy do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego o dalszy taki kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Zapewniamy, że funkcjonariusze będą interweniować w każdym takim przypadku oraz podejmować należyte czynności służbowe wobec osób, które zachowują się podejrzanie.