UWAGA NA FAJERWERKI - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

UWAGA NA FAJERWERKI

Data publikacji 26.12.2015

Policjanci apelują o rozwagę przy używaniu petard i fajerwerków.Funkcjonariusze przypominają, że są to materiały wybuchowe. Niewłaściwe posługiwanie się nimi prowadzi do wielu wypadków.Apelujemy zatem o szczególną rozwagę i ostrożność!

Wokresie świąteczno-noworocznym petardy i fajerwerki postrzegane sąjako jeden z elementów dobrej zabawy. Należy jednak pamiętać, żew rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy wrękach dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. 19 grudnia br.petarda w rękach 13-latka stała się dla niego na tyleniebezpieczna, że w wyniku jej wybuchu został ranny, a w szpitaluamputowano mu dłoń.

Wtrosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci przypominająpodstawowe zasady, którymi należy się kierować podczaskorzystania z wyrobów pirotechnicznych.

Zakupufajerwerków należy dokonywać tylko w miejscach do tegowyznaczonych. Wszystkie wyroby dopuszczone do sprzedaży powinnyposiadać instrukcję użytkowania określającą zasady bezpiecznegoobchodzenia się z tymi przedmiotami. Wyroby pirotechniczne mogą byćsprzedawane tylko osobom pełnoletnim. Zgodnie z obowiązującymiprzepisami osobie, która sprzedaje je nieletnim groziodpowiedzialność karna.