"Dwie strony sieci" - prelekcje dla rodziców - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

"Dwie strony sieci" - prelekcje dla rodziców

Realizując zadania wynikające z nowego projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dotyczącego cyberzagrożeń pt." Dwie strony sieci" profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy przeprowadził w ubiegłym tygodniu pierwsze prelekcje dla rodziców uczniów klas VI szkół podstawowych.

W minionym tygodniu podczas zebrań z rodzicami na terenie placówek oświatowych powiatu ostrzeszowskiego profilaktyk społeczny przeprowadził pierwsze prelekcje dotyczące cyberzagrożeń, pt. "Dwie strony sieci". Nowy projekt prewencyjno-profilaktyczny został przedstawiony w Szkole Podstawowej w Grabowie nad Prosną oraz w Kraszewicach.

Zajęcia przeprowadzone zostały w formie lekcji multimedialnej, której celem było wskazanie odbiorcom niebezpieczeństw jakie wraz z rozwojem cywilizacji rozprzestrzeniają się za pośrednictwem internetu i przybierają coraz to inne, trudno uchwytne formy.

Kampania została przygotowana przez Wielkopolską Policję, jako element projektu Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych – gdzie w ramach przeprowadzonej diagnozy cyberzagrożenia zostały wskazane jako jedne z najważniejszych obszarów działań profilaktycznych. Projekt "Dwie strony sieci" wypowiada sprzeciw wobec wszelkich zagrożeń w internecie oraz sygnuje wiele innych działań podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w sieci.

Projekt przygotowany został z myślą o uczniach klas VI szkół podstawowych, klas I gimnazjum, a także z myślą o ich rodzicach oraz osobach, które na co dzień pracują z młodzieżą.