Mały odblask ratuje życie - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Mały odblask ratuje życie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie we wtorek od samego rana prowadzą akcję profilaktyczną w ramach ogólnopolskiego "Dnia Odblasków". Mundurowi podczas akcji rozdają elementy odblaskowe, także informują adresatów przedsięwzięcia, jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym są lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mały nasobny element odblaskowy jest już widoczny dla kierującego pojazdem z odległości 150 metrów, czyli 5 razy wcześniej niż uczestnik ruchu bez odblasku. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach ogólnopolskiego "Dnia Odblasków" we wtorek (21.02.2017r.) od samego rana prowadzą akcję informacyjno-profilkatyczną na temat bezpiecznego poruszania się z odblaskiem.

Stróże prawa podczas kontroli drogowych informują osoby o znaczeniu elementów odblaskowych. Ponadto każdy otrzymuje element odblaskowy, dodatkowo kierujący pojazdami otrzymują zawieszkę zapachową do samochodu ze znakiem uwaga przejście dla osób pieszych. Prowadzona akcja, to edukacja na rzecz bezpieczeństwa osób pieszych. Policjanci podkreślają, że element odblaskowy, to może być opaska, kamizelka, smycz...element, który jest widoczny już z odległości 150 m.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.