Goście w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Goście w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie

Data publikacji 06.04.2017

Czterolatki z Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie odwiedzili policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Mali goście zwiedziły budynek komendy, zobaczyli z bliska, jak wygląda służba dyżurna oraz jak wygląda policyjny radiowóz.

W miniony poniedziałek (03.04.2017r.) policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie. Celem ich wycieczki było poznanie na czym polega służba funkcjonariusza Policji.

Niecodziennych gości policjanci oprowadzili po budynku komendy, zapoznali ich z pracą dyżurnego oraz omówili do czego służy numer alarmy 997, 112. Kolejnym punktem wycieczki było poznanie specyfiki pracy psa służbowego, który również służy w tutejszej jednostce Policji. Czterolatki dowiedziały się także, w jaki sposób pełni służbę pies oraz do czego był szkolony. Maluchy również mogły z bliska zobaczyć radiowóz oraz posłuchać w jaki sposób i przez jakie urządzenie dyżurny kontaktuje się z patrolami będącymi w służbie.

Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, jako małych uczetsników ruchu drogowego rozmawiali z nimi na temat właściwego poruszania się z rodzicami i opiekunami na spacerze.