Bezpieczeństwo na rowerze - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Bezpieczeństwo na rowerze

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie rozmawiali z gimnazjalistami na temat bezpiecznego poruszania się rowerem. Mundurowi przypomnieli młodzieży o stosowaniu się podczas jazdy do znaków drogowych oraz wskazali na negatywne skutki słuchania zbyt głośno muzyki przez słuchawki podczas jazdy jednośladem.

Ostrzeszowscy policjanci w ramach prowadzonej profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego, w miniony piątek (12.05.2017r.) spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 1 im. J. Korczaka w Ostrzeszowie.

Mundurowi z nastolatakmi rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Policjanci przypominali słuchaczom, jak ważne jest przestrzeganie przez rowerzystę obowiązujących przepisów, który poruszając się drogą występuje, jako uczestnik w ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze uczulali młodzież w zakresie właściwego wykonywania manewrów, szczególnie manewru skrętu w lewo oraz o prawidłowym oświetleniu jednośladu.

Także podczas spotkania policjanci oraz obecni na pogadance nauczyciele wskazali gimnazjalistom negatywne skutki słuchania głośno muzyki przez słuchawki podczas jazdy jednośladem.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze młodzieży rozdali oświetlenie na rower uczulając na jego niezbędność przy jednośladzie.