Otwarcie sezonu rowerowego w Przedszkolu nr 5 „Słoneczny Zakątek” - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Otwarcie sezonu rowerowego w Przedszkolu nr 5 „Słoneczny Zakątek”

W ubiegły piątek w Przedszkolu „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie odbyło się otwarcie sezonu rowerowego, na którym nie zabrakło przedstawiciela ostrzeszowskiej komendy.

W dniu 19 maja 2017 roku mł. asp. Magdalena Hańdziuk uczestniczyła w Jubileuszowym V Otwarciu Sezonu Rowerowego na terenie Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie. Mieszczące się tam Miasteczko Ruchu Drogowego powstało w roku 2012 z inicjatywy Stowarzyszenia Radość Dziecka, ale swój wkład w powyższe przedsięwzięcie mieli również rodzice oraz grono pedagogiczne.

Spotkanie rozpoczęło się przygotowaną częścią artystyczną podczas, której dzieci poprzez krótkie inscenizacje, wierszyki i piosenkę przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ważnym elemencie dotyczącym znajomości numerów alarmowych oraz znaków drogowych.

Kluczowym punktem spotkania było sprawdzenie przez przedstawiciela policji wiedzy przedszkolaków z zakresu ruchu drogowego, poprzez zadanie przygotowanych pytań i zagadek. Umiejętności i wiedza dzieci została nagrodzona w postaci upominków ufundowanych przez Przedszkole nr 5 oraz Stowarzyszenie Radość Dziecka i Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie.