Przedszkolaki w progach ostrzeszowskiej komendy - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Przedszkolaki w progach ostrzeszowskiej komendy

Jedną z atrakcji podczas wiosennych spacerów przedszkolaków jest możliwość zwiedzenia ostrzeszowskiej komendy, która pozwala m.in. wzbudzić w dzieciach zaufanie do funkcjonariuszy Policji.

W dniu 22 i 23 maja 2017 roku na terenie ostrzeszowskiej komendy gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie. Wizyta na komendzie jest nie tylko formą wycieczki , ale także doskonałą okazją do tego, aby przyjrzeć się z bliska codziennej pracy policjantów.

Zwiedzanie komendy rozpoczęto od „więzienia”, które wzbudza największe zainteresowanie wśród przedszkolaków. Także nie zabrakło spotkania z dyżurnym na stanowisku dowodzenia oraz odwiedzin u pupili ostrzeszowskiej komendy, czyli psów służbowych. Kolejną atrakcją było zaprezentowanie radiowozu policyjnego, za sterami którego dzieci chętnie zasiadały.

Podczas spotkania przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz znajomości numerów alarmowych, a także omówienia sytuacji w jakich należy powiadomić policję.

Na zakończenie spotkania dzieciom przekazano drobne upominki.