Bezpieczne wakacje 2017 - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Bezpieczne wakacje 2017

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz piątkowym zakończeniem roku szkolnego, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym o należyte postępowanie. Pamiętajmy, że okres wakacyjny nie zwalnia od myślenia, a wręcz przeciwnie, należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi w chwili zakłócenia ładu i porządku przez osoby nieletnie.

Wzorem lat ubiegłych, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie będą podejmować szereg dziań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego. Szczególnie mundurowi będą zwracać uwagę na dzieci oraz młodzież odpoczywających od zajęć szkolnych.

Podczas wakacji funkcjonariusze będą kontrolować stan techniczny autobusów oraz trzeźwość kierowców – przeprowadzenie takiej kontroli będzie możliwe po uprzednim skontaktowaniu się z ostrzeszowską Policją, celem ustalenia daty oraz miejsca zbiórki do wyjazdu na wycieczkę, kolonię, czy obóz (nr tel. całodobowy 997 oraz 62 732 42 61).

Ponadto szczególną uwagę policjanci zwrócą na miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Stróże prawa będą na bieżąco kontrolować zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, jak również place zabaw, szkolne boiska sportowe, dworce, przystanki komunikacji miejskiej, parki, skwery, okolice zbiorników wodnych. Kontrolowane będą także okolice lokali gastronomicznych, dyskotek, czy sklepów spożywczych, gdzie występuje możliwość zakupu alkoholu.
Podczas okresu wakacyjnego również nasilone zostaną kontrole pojazdów przejeżdżających przez powiat ostrzeszowski. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować prędkość, stan trzeźwości, zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia małoletnich dzieci.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie ostrożności na akwenach wodnych i kąpieliskach. Apelujemy o rzetelne przestrzeganie regulaminów kąpielisk, a zwłaszcza w kwestii spożywania na ich terenie napojów alkoholowych.