Klub Malucha odwiedził ostrzeszowską komendę. - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Klub Malucha odwiedził ostrzeszowską komendę.

Przedszkolaki z Klubu Malucha odwiedzili w miniony piątek ostrzeszowską komendę. Była to najmłodsza grupa jaką mieliśmy okazję gościć w naszych progach.

W piątkowe przedpołudnie, tj. 21.07.2017 roku Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie odwiedziła najmłodsza jak to tej pory grupa przedszkolaków z ostrzeszowskiego Klubu Malucha.

Tego dnia dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem policjanta. Zwiedzanie komendy rozpoczęło się od odwiedzin na stanowisku dowodzenia, tj. dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz od pokazania pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które potocznie dzieci nazywają „więzieniem”.

Kolejną atrakcją była wizyta u pupili ostrzeszowskiej komendy, tj. psów policyjnych. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca psa patrolowo-tropiącego. Dzieci chętnie zasiadały za sterami policyjnego radiowozu zaparkowanego na dziedzińcu komendy oraz dowiedziały się w jakich przypadkach policjanci używają sygnałów błyskowych i dźwiękowych oraz jak powinien zachować się kierujący pojazdem widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany.

Na zakończenie spotkania dzieciom przekazano elementy odblaskowe w postaci tzw. ”odznak policyjnych”.