Profilaktyka

Kolejna inicjatywa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W minioną środę funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz ratownicy wodni zorganizowali wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa nad wodą. Tym razem zajęcia odbyły się nad kobylogórskim zalewem.

Realizując zadania wynikające z akcji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci, strażacy oraz ratownicy wodni po raz kolejny podjęli wspólne działania na rzecz bezpieczeńśtwa nad wodą. Celem akcji była przede wszystkim edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego przebywania nad akwenami wodnymi oraz właściwego korzystania z nich. Przedsięwzięcie było adresowane również dla wszystkich osób przebywających w tym czasie nad wodą w celu uświadamiania społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niosą za sobą przecenianie swoich możliwości i umiejętności w kontakcie w wodą.

Tym razem akcję zorganizowano nad zalewem w Kobylej Górze. Do uczestnictwa w edukacyjnym spotkaniu zaproszono nie tylko dzieci, ale również opiekunów oraz rodziców przebywających w tym czasie na plaży. Podczas przygotowanego przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz ratowników z Grabowskiego Centrum Ratowniczego pokazu zaprezentowano w jaki sposób należy zachować się widząc osobę tonącą lub, która na skutek np. skoku do wody doznała urazu.

Organizatorzy spotaknia przypominali także o obowiązku stosowania się do regulaminów kąpielisk oraz poleceń wydawanych przez osoby uprawnione, tj. ratowników wodnych. Wszytskim obecnym słuchaczom przypomniano o numerach alarmowych do poszczególnych służb, które należy powiadomić w razie zaistniałego zdarzenia.

 

M.H.