Bezpieczny powrót do szkoły - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Bezpieczny powrót do szkoły

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2017/18, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w pierwszych dniach września będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w drodze do placówek szkolno-oświatowych. Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o należyte postępowanie w drodze do szkoły.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2017/18, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie na terenie całego powiatu będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-porządkowe pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły ”. Celem działań, to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do placówek oświatowych.

Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę będą zwracać na kierujących pojazdami w rejonie szkół. Zaplanowane są kontrole pojazdów pod kątem stanu trzeźwości kierujących, sposoby przewożenia dzieci oraz reagowanie na przypadki przewożenia nadmiernej liczby osób. Jednoczesnie funkcjonariusze będą kontrolować drogi w rejonie szkół oraz placówek oświatowych pod kątem ujawniania wykroczeń mających bezpośredni wpływ na zaistnienie zdarzeń drogowych, w szczególności polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości jazdy.