Akcja profilaktyczna „Podaruj dziecku trochę ciepła” - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Akcja profilaktyczna „Podaruj dziecku trochę ciepła”

W miniony piątek na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Ostrzeszowie odbył się piknik pt. „Podaruj dziecku trochę ciepła”. Celem przedsięwzięcia było wskazanie dzieciom i młodzieży jak ważnym elementem dla rozwoju każdego człowieka jest spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny.

W piątek, tj. 20.10.2017 roku funkcjonariusze Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy udziale Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowała piknik pt. ”Podaruj dziecku trochę ciepła”, który odbył się na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Ostrzeszowie.

Celem przedsięwzięcia było wskazanie dzieciom i młodzieży alternatyw spędzania wolnego czasu z dala od gier komputerowych, internetu oraz uświadomienie młodego człowieka jak ważnym elementem dla jego właściwego rozwoju jest bycie z rodziną. Poprzez zabawę chcieliśmy wskazać zagrożenia jakie czyhają na nas w codziennym życiu, a których można uniknąć dzięki poświęceniu skrawka swojego cennego czasu drugiej osobie, zwłaszcza w relacjach dziecko-rodzic.

Podczas pikniku zgromadzeni uczestnicy mogli stoczyć pojedynek przy grze planszowej, przejść przygotowany tor przeszkód z założonymi alko-goglami czy ugasić pożar w domku przygotowanym przez strażaków. Organizatorzy zadbali również o zapewnienia przekąsek w postaci drożdżówek i napojów, a po skończonych zmaganiach fizycznych wszyscy wspólnie zasiedli do ogniska, przy którym piekli kiełbaski.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, drobnych artykułów szkolnych oraz pojemniczków na żywność.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie dziękuje wszystkim osobom, które miały swój wkład w zorganizowanie jesiennego pikniku przy ognisku.