Akcja profilaktyczna "Kierowco zwolnij!" - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Akcja profilaktyczna "Kierowco zwolnij!"

W ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu ostrzeszowskiego akcję profilaktyczną pod nazwą "Kierowco zwolnij".

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest każdego roku w miesiącu listopadzie. W tym roku dzień ten przypadł na 19.11.2017 roku. Jest to szczególny dzień dla osób, które w ciągu ostatniego roku straciły w wypadkach drogowych swoich najbliższych, ale też dzień pozwalający nam na rozważenie swojego, często negatywnego zachowania za kierownicą. 

Do akcji profilaktycznej przeprowadzonej tego dnia na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przekazywali oni pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe w postaci kamizelek oraz opasek. Kierujący pojazdami zatrzymywani do kontroli drogowej otrzymywali przygotowane na ten dzień zawieszki na lusterko przypominające m. in. o "zdjęciu nogi z gazu".

Hasło umieszczone na zawieszkach, "Kierowco zwolnij! Nie rozdzieraj serca bliskich", ma przypominać o tym, aby zawsze w bezpieczny sposób docierać do celu, w tym do miejsca zamieszkania, w którym czekają na nas najbliżsi.

 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk