Spotkania profilaktyczne z młodzieżą - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkania profilaktyczne z młodzieżą

W miniony wtorek funkcjonariusz ostrzeszowskiej komendy spotkał się z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej w Doruchowie. Tematem przewodnim była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

W dniu 30.01.2018 roku profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy spotkał się z uczniami klas VII ze Szkoły Podstawowej w Doruchowie.

Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, omawiając jednocześnie katalog czynów zabronionych oraz przestępstw, które najczęściej popełniają osoby nieletnie. Ponadto wskazano również czyny demoralizacyjne, za które również można ponieść odpwiedzialność przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Nie zabrakło również tematu dotyczącego przemocy równieśniczej zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym oraz dokonywanych wpisów na forach i stronach internetowych. Zwrócono także uwagę na obowiązujące zasady współżycia społecznego oraz poszanowanie osób i mienia.

Podkreślono, jak ważne jest dbanie o swój wizerunek zarówno w sieci jak i w środowisku lokalnym. Wskazano w jaki sposób obecne postępowanie może mieć wpływ na przyszłość uczniów, np. podczas edukacji w szkole średniej oraz problemach związanych ze znalezieniem praktyk celem odbycia nauki zawodu.

Młodzieży przypomniano także jakie środki karne wobec nieletniego może zastosować Sąd Rodzinny.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk