Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - "Bezpieczne Ferie 2018" - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo - "Bezpieczne Ferie 2018"

Przed nami drugi tydzień ferii zimowych. Apelujemy do rodziców, opiekunów prawnych oraz członków rodzin sprawujących opiekę nad małoletnimi o zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkoły. Z niecierpliwością wyczekują ich dzieci, jednak rodzicom przysparzają nie lada zmartwień. Zwykle zastanawiamy się w jaki sposób zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych, kiedy nie możemy sami sprawować nad nimi opieki lub spędzać z nimi czasu.

Doskonałym sposobem zapewnienia pociechom opieki oraz poczucia bezpieczeństwa są zorganizowane formy wypoczynku, tj. półkolonie, kolonie czy warsztaty, w trakcie których dziecko będzie mogło spędzić czas w wartościowy sposób, rozwijając swoje zainteresowania czy ucząc się samodzielności. Warto również wziąć parę dni wolnego, by spędzić wspólny czas z dziećmi, pójść na lodowisko czy pójść do kina.

Przypominajmy również najmłodszym o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Przestrzegajmy przed zabawą w miejscach nieprzystosowanych do zjazdów na sankach czy nartach czy przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, które często są przyczyną podtopień i utonięć. Pamiętajmy, że nieodpowiednia forma zabawy może przyczynić się do tragicznego zdarzenia zarówno dla dziecka jak i dla innych uczestników śnieżnych wojaży. 

W trosce o bezpieczeństwo w ramach trwających działań "Bezpieczne Ferie 2018" policjanci na bieżąco kontrolują rejony, na których znajdują się tzw. dzikie kąpieliska, miejsca zimowych zabaw czy grupowania się młodzieży,a także spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Zatem wspólnie zadbajmy o to, aby kolejny tydzień ferii upłynął naszym milusińskim pod znakiem dobrej, ale i bezpiecznej zabawy.

 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk

 

 

 

 

Pliki do pobrania

  • 30.26 MB