Reagujmy i pomagajmy osobom potrzebującym - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Reagujmy i pomagajmy osobom potrzebującym

Nie bądź obojętny, reaguj i pomagaj osobom szukającym schronienia w pustostanach, niezabezpieczonych budynkach użytku publicznego czy na klatkach schodowych. Widzisz osobę potrzebującą pomocy – zadzwoń! Dzięki naszej reakcji możemy uratować czyjeś życie.

W związku z trwającym okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur powietrza w najbliższych dniach, apelujemy o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, przebywające na dworze od dłuższego czasu, a także na osoby w podeszłym wieku w naszym otoczeniu, mieszkające samotnie czy nieporadne życiowo.

W przypadku ujawnienia osób szukających schronienia w pustostanach, piwnicach, na klatkach schodowych czy w innych miejscach ogólnodostępnych, w tym na terenach ogródków działkowych, lub posiadania informacji o miejscu przybywania takiej osoby, prosimy o niezwłocznie poinformowanie o tym policji pod numerem telefonu 997 lub innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo czy pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej.

Również funkcjonariusze, pełniący służbę w poszczególnych rejonach służbowych, będą zwracać szczególną uwagę na miejsca użyteczności publicznej, tj. dworzec PKS, PKP, przystanki autobusowe, pod kątem osób tam przebywających.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk