Profilaktyka podczas ferii zimowych - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Profilaktyka podczas ferii zimowych

W okresie ferii zimowych policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą na półkoloniach oraz podczas zajęć sportowych odbywających się na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Okres ferii zimowych to wyczekiwany przez dzieci i młodzież czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jednak nie każdy ma okazję wyjechać wspólnie z rodzicami czy wypoczywać na organizowanych koloniach i aktywnie spędzać czas. Dlatego też wychodząc naprzeciw tym, którzy wolny czas spędzają w miejscu zamieszkania, ośrodki kultury, ośrodki sportu przygotowały ofertę różnego rodzaju form wypoczynku, tj. półkolonie, zajęcia sportowe, jednodniowe wyjazdy na narty czy ogniska.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających oraz korzystających z atrakcji przygotowanych dla nich w okresie ferii, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji odwiedzali miejsca prowadzenia zajęć, podczas których przypominali o zasadach bezpiecznej zabawy zarówno w pomieszczeniach jak i na świeżym powietrzu, a także  numerach alarmowych umożliwiających wezwanie pomocy.

W trakcie spotkań uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, zapoznawano z zawodem policjanta prezentując umundurowanie i wyposażenie służbowe. Atrakcją dla dzieci jest możliwość przymierzenia kurtki, kamizelki czy czapki policyjnej, a także możliwość obejrzenia środków przymusu w postaci kajdanek, pałki służbowej oraz innych przedmiotów będących na wyposażeniu policjanta.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk