Spotkania środowiskowe w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkania środowiskowe w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Dzielnicowy to tzw. policjant pierwszego kontaktu, którego jednym z podstawowych zadań jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców na podległej dzielnicy. Warto zatem poznać funkcjonariusza pełniącego obowiązki w naszym miejscu zamieszkania.

Miesiące styczeń i luty to czas spotkań sprawozdawczych, w których uczestniczą zarówno przedstawiciele lokalnej społeczności, mieszkańcy dzielnic jak i przedstawiciele policji. Obecność dzielnicowego jest też okazją do wymiany spostrzeżeń dotyczących stanu bezpieczeństwa jak i możliwości jego poprawy. Podczas spotkań ze społeczeństwem policjanci promują aplikację, tj. Moja Komenda, która pozwala na szybszy kontakt z dzielnicowym, jak i Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki którym możemy nanieść zagrożenia cyklicznie występujące w rejonie miejsca zamieszkania.

Ważnym elementem są również spotkania dzielnicowych z właścicielami oraz pracownikami firm działającymi na podległym rejonie służbowym w celu zacieśniania wzajemnej współpracy oraz monitorowania na bieżąco zagrożeń występujących na danym terenie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk