Oddali krew dla ratowania zdrowia i życia innych - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Oddali krew dla ratowania zdrowia i życia innych

W piątkowe przedpołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, w ramach rozpoczętej akcji „Spokrewnieni”, oddali krew w ostrzeszowskim Oddziale Krwiodawstwa. Przypominamy, że akcja potrwa do końca marca b.r.

W dniu 02.03.2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyłączyli się do trwającej już od 1 marca b.r. akcji pod nazwą "Spokrewnieni".  Akcja ma na celu wskazanie społeczeństwu, jak ważny jest wkład każdego z nas w ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka. Do przedsięwzięcia, oprócz funkcjonariuszy "spokrewnionych służbą", chętnie i licznie zaangażowały się osoby cywilne oddające honorowo swoją krew.

Tego dnia w godzinach od 07:30-12:00 do ostrzeszowskiego Oddziału Krwiodawstwa zgłosiło się aż 30 krwiodawców. Łącznie zebrano 11.250 litrów krwi oraz 3.000 litrów osocza. Ponadto chęć zostania honorowym dawcom krwi wyraziło 4 kandydatów, od których pobrano krew do badania w celu przeprowadzenia kwalifikacji.  

Do szlachetnego przedsięwzięcia, które swoją inaugurację będzie miało w dniu 04.03.2018 roku podczas Dni Otwartej Strażnicy, zapraszają policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu – Oddział Terenowy w Ostrzeszowie. Zachęcamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w akcji, która potrwa do 31 marca 2017 roku. Krew można oddać w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach 7:30-12:00 w Oddziale Terenowym w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 17.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk