Profilaktyka

Działania pk. "Kierowco zwolnij!" z udziałem najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rojowie

W miniony poniedziałek na drogach całego kraju funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone działania pk. "Prędkość". Kontynuacją tych działań była akcja "Kierowco zwolnij!", w której we wtorkowe przedpołudnie udział wzięła najmłodsza grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rojowie.

Kontynuacją poniedziałkowych działań funkcjonariuszy Ruchu Drogowego pk. "Prędkość", była akcja "Kierowco zwolnij!", przeprowadzona na odcinku drogi wojewódzkiej W449 w miejscowości Rojów, w której udział wzięli najmłodsi uczniowie tamtejszej podstawówki.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dzieci przekazywały kierującym, zatrzymanym do kontroli drogowej, kalendarzyki promujące akcję "Świeć przykładem" z hasłami w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze oraz przygotowane przez ostrzeszowską komendę zawieszki na lusterko, które mają przypominać kierującym o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby zawsze bezpiecznie docierać do miejsca podróży, zwłaszcza do domów, gdzie czekają na nas najbliżsi. 

Na zakończeńie spotkania uczestnicy akcji otrzymali zawieszki w kształcie samochodu, które przypominać mają, że największą wartością w naszym życiu jest rodzina i troska o jej bezpieczeństwo. 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk