III edycja rajdu rowerowego "Z rowerem za pan brat" już za nami - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

III edycja rajdu rowerowego "Z rowerem za pan brat" już za nami

Już po raz trzeci Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zorganizowała Wiosenny Rajd Rowerowy dla uczniów pod nazwą "Z rowerem za pan brat". Uczestnikami rajdu byli uczniowie czterech podstawówek z powiatu ostrzeszowskiego.

W dniu 18.05.2018 r. w ramach realizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie programu prewencyjnego "Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia jeden cel" odbył się III Wiosenny Rajd Rowerowy, pt. "Z rowerem za pan brat". W rajdzie udział wzięło 19 uczniów z czterech placówek oświatowych, tj. Szkoła Podstawowa w Grabowie nad Prosną, Kraszewicach, Doruchowie i Marszałkach. Łącznie w rajdzie uczestniczyło 25 osób.

Rajd podzielony był na 2 etapy:

  • pierwszy etap odbył się podczas postoju na terenie Szkoły Podstawowej w Kraszewicach, gdzie jeden zawodnik z każdej drużyny miał za zadanie pokonanie toru przeszkód

  • drugi etap odbył się w miejscowości Jelenie na terenie „Wigwamu” należącego do Koła Łowieckiego Czajka, gdzie uczestnicy drużynowo rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego

Po zakończeniu drugiego etapu uczestników zaproszono na ognisko oraz wspólny posiłek. Uwieńczeniem rajdu było rozdanie podziękowań dla opiekunów drużyn oraz upominków dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia.

Po rozdaniu nagród uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną, a zakończenie rajdu nastąpiło w miejscu startu, tj. na terenie Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną. Uczestnicy przejechali łącznie 39 km.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie składają podziękowania uczestnikom rajdu oraz ich opiekunom, a także firmom, które wsparły powyższe przedsięwzięcie, tj. Cukierni p. Jana Moś z Grabowa nad Prosną, firmie JARCZAK z Ostrzeszowa, p. Ryszardowi Dembskiemu oraz Tadeuszowi Szłapik za opiekę medyczną oraz opiekunowi "Wigwamu" p. Janowi Łebkowi.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk