POWIATOWY KONKURS "JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM" - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

POWIATOWY KONKURS "JESTEM MAŁYM RATOWNIKIEM"

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyłączyli się do corocznego konkursu pod nazwą "Jestem Małym ratownikiem". Konkurs miał na celu poprzez zabawę oraz zdrową rywalizację sprawdzić wiedzę i umiejętności dzieci z zakresu udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

W miniony piątek, tj. 08.06.2018 roku w Szkole Podstawowej w Siedlikowie odbył się powiatowy konkurs pod nazwą "Jestem Małym ratownikiem". Do akcji przyłączyli się również Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz inne służby ratunkowe.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dla uczniów szkół podstawowych z powiatu ostrzeszowskiego. Konkurs miał na celu poprzez zabawę oraz zdrową rywalizację sprawdzić  wiedzę i umiejętności dzieci z zakresu udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Informacje z doniesień medialnych pokazują wyraźnie, że już przedszkolaki posiadają informacje, jak zareagować w chwili zagrożenia życia.  

Zadaniem 3-osobowych drużyn biorących udział w tegorocznym konkursie było wykonanie specjalnie przygotowanych zadań z zakresu udzielenia pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w chwili zagrożenia. Wszystkie ich czynności były ocenione przez fachowców. Także uczestnicy konkursu mogli z bliska przyjrzeć się jak wygląda wnętrze radiowozu policyjnego, strażackiego oraz ratownictwa medycznego. 

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone upominkami.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk