Spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W miniony piątek funkcjonariusz Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy uczestniczył w spotkaniu z uczestnikami półkoloni realizując w ten sposób zadania wynikające z ogólnopolskiej akcji, pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Realizując działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacji ostrzeszowscy policjanci inicjują oraz przeprowadzają spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie naszego powiatu. Tematem przewodnim jest bezpieczeństwo nad wodą skierowane głównie do osób przybywających nad akwenami wodnymi oraz korzystających z ostrzeszowskiej pływalni.

W miniony piątek, tj. 13.07.2018 roku profilaktyk społeczny mł. asp. Magdalena Hańdziuk spotkała się z uczestnikami półkolonii na terenie krytej pływalni OCEANIK przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie. Podczas spotkania przypomniano w jaki sposób nieodpowiednie zachowanie, niestosowanie się do regulaminów czy zwykłe przecenienie swoich umiejętności może przyczynić się utraty zdrowia lub życia. Na zakończenie dzieciom przekazano ulotki akcji, a na ręce ratownika wodnego bojkę ratowniczą.

Mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo apelujemy o zdrowy rozsądek podczas spędzania wolnego czasu oraz letniego wypoczynku.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk