Kontrole kąpielisk - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Kontrole kąpielisk

W miniony czwartek w ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2018" oraz akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" funkcjonariusze z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy skontrolowali akweny wodne na terenie Ostrzeszowa oraz Kobylej Góry.

Okres wakacyjny to przede wszystkim wypoczynek, który przy sprzyjającej aurze chętnie spędzamy nad wodą. Ważnym elementem spędzanego w ten sposób wolnego czasu jest bezpieczeństwo osób wypoczywających przy różnego rodzaju akwenach wodnych, ale także odpowiedzialność spoczywająca na osobach sprawujących pieczę nad wypoczywającym.

W związku z powyższym w ramach prowadzonych działań "Bezpieczne wakacje 2018" oraz akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w miniony czwartek, tj. 26.07.2018 roku profilaktyk społeczny wraz z patrolem z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili kontrolę kąpielisk na terenie Ostrzeszowa oraz zalewu w miejscowości Kobyla Góra.

Skontrolowano nie tylko kąpielisko strzeżone, tj. basen przy ul Kąpielowej, ale także dzikie kąpieliska na tzw. ostrych górach oraz stawy przy ul. Kościuszki i Pogodnej. W rejonie dzikich kąpielisk nie ujawniono osób kąpiących się. W rozmowie z ratownikiem wodnym, dbającym o bezpieczeństwo na ostrzeszowskim basenie ustalono, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych z obiektu korzysta ok. 150 osób dziennie, w tym uczestnicy zorganizowanych form wypoczynku w postaci półkolonii i kolonii.  

Podczas patrolu skontrolowano także zalew Blewązka w miejscowości Kobyla Góra, na terenie którego znajduje się zarówno plaża strzeżona jak i niestrzeżona. Nad bezpieczeństwem osób tam wypoczywających, w wyznaczonym rejonie plaży strzeżonej, czuwają ratownicy wodni z Grabowskiego Centrum Medycznego w Grabowie nad Prosną. 

Od początku wakacji na terenie powiatu ostrzeszowskiego nie odnotowano przypadku utonięcia osoby i mamy nadzieję, że nadchodzące upalne dni również obfitować będą tylko i wyłącznie w dobrą zabawę nad wodą, czego wszystkim wypoczywającym życzymy.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie regulaminów kąpielisk, zwłaszcza w kwestii spożywania na ich terenie napojów alkoholowych i kąpieli pod ich wpływem, a w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci w ramach służb kontrolować będą akweny wodne na podległym terenie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk