Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły” - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”

Dwa festyny dla dzieci i młodzieży w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Do działań profilaktycznych przyłączyli się również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz OSP w Kraszewicach oraz Grabowie nad Prosną.

W minioną niedzielę tj. 27.08.2017 w miejscowości Mączniki oraz we wtorek (29.08.2017r.) w miejscowości Grabów nad Prosną profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wziął udział w festynach z okazji pożegnania wakacji w ramach policyjnej akcję  „Bezpieczny powrót do szkoły”. W działaniach profilaktycznych nie zabrakło również strażaków, którzy chętnie włączyli się w przedsięwzięcie przypominając o zasadach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas tegorocznego spotkania, na sali OSP w Mącznikach (impreza odbyła sie poraz trzeci w związku z zaproszeniem przez p. Radosława Gatkowskiego) policjantka przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym. Tegorocznymi zadaniami dla najmłodszych było m. in. rozpoznanie rodzaju znaków drogowych wraz z ich znaczeniem, także uczestnicy imprezy mieli za zadanie pokonać tor slalomem między pachołkami z wykorzystaniem specjalnych akularów, tzw. alko- gogli imitujących obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu. Ponadto w związku z liczną obecnością w imprezie seniorów, funkcjonariuszka nawiązała do ich bezpieczeństwa przedstawiając przykłady działania oszustów.

Podczas pikniku z okazji pożegnania wakacji zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Grabowie nad Prosną - odbył się w miniony wtorek, przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, na placu zielonym przy sali OSP największym zainteresowaniem cieszyła się gra planszowa.  Uczestnicy gry mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, refleks, znajomość zasad bezpieczeństwa oraz znajomość przepisów obowiązującego prawa. Na koniec spotkania przeprowadzono ćwiczenia z wykorzystaniem alko-gogli polegające na pokonaniu slalomem toru przeszkód.

Za udział w konkursach oraz grze planszowej dzieci i młodzież otrzymały upominki szkolne oraz elementy odblaskowe.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie dziękuje radnemu Radosławowi Gatkowskiemu za zaproszenie do udziału w festynie oraz Ośrodkowi Kultury w Grabowie nad Prosną za możliwość współorganizacji pikniku.

 

MH