Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018 - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

W ubiegłą środę na terenie Szkoły Podstawowej w Siedlikowie odbył się tegoroczny etap Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 10 placówek oświatowych z powiatu ostrzeszowskiego.

W dniu 25 kwietnia 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili etap Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu ostrzeszowskiego.

W tegorocznym turnieju, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Siedlikowie, udział wzięło 6 szkół podstawowych (Kraszewice, Kaliszkowice Ołobockie, Kaliskowice Kaliskie, Rojów, Siedlików, Mikstat) oraz 4 gimnazja (Kraszewice, Mikstat, Siedlików, Kobyla Góra). Łącznie do rywalizacji stanęło 36 uczniów. Turniej składał się z trzech części. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu z zakresu ruchu drogowego, kolejnym przejazd przez tor przeszkód, natomiast ostatnim etapem był egzamin z udzielania pierwszej pomocy. Dwa pierwsze etapy nadzorowali i oceniali policjanci - kom. Radosław Szmaj, sierż. sztab. Grzegorz Szmaj oraz przedstawiciel firmy PZU SA - Dariusz Jankowski. Pierwszą pomoc nadzorował i oceniał funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie – st. asp. Marek Mucha. Uczniowie stoczyli zaciętą walkę, w wyniku której pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich, natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Mikstacie.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację turnieju:

Szkoły Podstawowe:

1. SP w Kaliszkowicach Ołobockich w składzie: Maksymilian Behrens, Faustyna Skupin, Kornelia Żmuda, Adam Klepacz

2. SP w Kaliszkowicach Kaliskich w składzie: Patryk Ratajski, Klaudia Stasiak, Kamil Pawlak, Angelika Mądra

3. SP w Mikstacie w składzie: Szymon Bigdowski, Antoni Witkowski, Natalia Rachuta, Izabella Florczyk

Gimnazja:

1. Gimnazjum w Mikstacie w składzie: Norbert Jangas, Jacek Joks, Rafał Piechota

2. Gimnazjum w Kobylej Górze w składzie: Karol Morta, Zuzanna Sosnowska, Grzegorz Janiak

3. Gimnazjum w Siedlikowie w składzie: Oliwia Dziewińska, Nikola Kozłowska, Maciej Grenda

Zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesu, składając jednocześnie podziękowania wszystkim uczestnikom etapu powiatowego oraz ich opiekunom za przygotowanie i udział w turnieju.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie składa podziękowanie oddziałowi PZU SA z siedzibą w Ostrzeszowie oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Kaliszu za ufundowanie nagród w turnieju, a także Prezesowi PSS Społem w Ostrzeszowie za przekazanie drożdżówek i soków dla uczestników turnieju. Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej w Siedlikowie za udostępnienie obiektu oraz miłe przyjęcie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk