Turniej Bezpiecznego Powiatu - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej Bezpiecznego Powiatu

W miniony czwartek funkcjonariusze policji uczestniczyli w turnieju pod hasłem „Pieszy i rowerzysto – Twoje i innych bezpieczeństwo”. Turniej skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Autorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie.

W dniu 17 maja 2018 r. na stadionie miejskim w Czajkowie odbył się XII Powiatowy Turniej  pod hasłem „Pieszy i rowerzysto – Twoje i innych bezpieczeństwo” zorganizowany dla uczniów szkół podstawowychpowiatu ostrzeszowskiego.

Autorem przedsięwzięcia, jak co roku, jest Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie. Współorganizatorami akcji są Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Ratownictwo Medyczne oraz Nadleśnictwo Przedborów, a więc zarówno służby ratunkowe, jak i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. 

Stróże prawa biorąc pod uwagę tegoroczne hasło turnieju, przygotowali dla uczestników pytania z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze jako rowerzysta, a także tor przeszkód, którego przejechanie pozwalało zweryfikować umiejętności jazdy na rowerze posiadane przez uczestników turnieju.

Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 420 uczniów z 22 szkół podstawowych.Klasyfikacja przedstawiała się następująco:
- klasy I - III
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Ostrzeszowa
II miejsce – drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Olszynie
- klasy IV – VII
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszynie
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kraszewicach

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego.


Turniej urozmaiciły występy artystyczne dzieci  i młodzieży, a także pokazy ratownicze straży pożarnej oraz pokaz tresury i pracy psa policyjnego.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk