Turnieje, Festyny, Konkursy

Finał turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowoym

Szkoła Podstawowa gościła finalistów powiatowego etapu turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe oraz 3 drużyny reprezentujące gimnazja. Turniej obejmował: test pisemny, udzielenie pierwszej pomocy oraz cześć sprawnościowa, podczas której uczniowie musieli wykazać się sprawnością jazdy na torze przeszkód. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Mikstacie, w kategorii gimnazjum zwyciężyła drużyna reprezentująca Gimnazjum w Mikstacie GRATULUJEMY!

28 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju tym wystartowali mistrzowie gmin z powiatu ostrzeszowskiego w kategoriach: Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Turniej obejmował: test, udzielanie pierwszej pomocy, znajomości zasad ruchu drogowego oraz część sprawnościową, podczas której uczniowie musieli wykazać się sprawnością jazdy na torze przeszkód – oczywiście w kaskach ochronnych . Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz świetnym umiejętnościami jazdy na rowerze.