Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej Powiatowy SZKOŁA, DROGA, DOM  Moje i Twoje bezpieczeństwo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wzięli udział w Turnieju Powiatowym pod hasłem - „SZKOŁA, DROGA, DOM – Moje i Twoje bezpieczeństwo”,który adresowany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Tereniu Powiatu Ostrzeszowskiego. Celem imprezy było wyzwolenie wśród uczniów refleksji oraz przyswojenie zasad na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach codziennego życia.

W dniu 21czerwca 2012r. w miejscowości Bobrowniki (gm. Grabów nad Prosną w powiecieostrzeszowskim) w godzinach dopołudniowych odbył się Turniej Powiatowy podhasłem: „SZKOŁA,DROGA, DOM – Moje i Twoje bezpieczeństwo” dla dzieci i młodzieżyz powiatu ostrzeszowskiego.

Organizatorem festynubyło Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie, ponadto impreza wspomaganabyła przez inne służby oraz instytucje: KomendaPowiatowa Policji w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnejw Ostrzeszowie, Ratownictwo Medyczne, Nadleśnictwo Przedborów, CEiPMOchotniczych Hufców Pracy w Kaliszu – MCK w Ostrzeszowie.

Z uwagi na to,iż celem turnieju było przekazanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań, anajlepszy sposób dla najmłodszych, to edukacja poprzez zabawę, dlatego też: funkcjonariuszesłużb oraz pracownicy instytucji przygotowały dla uczestników konkurencjesprawnościowe oraz tematyczne pytania quizowe.

W rywalizacjachbrały udział trzyosobowe drużyny, które reprezentowały daną szkołę  - byli to uczniowie trzech kategorii wiekowych:klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz klasy I-III Gimnazja.

Ponadtododatkową konkurencją dla uczestników było wykonanie pracy plastycznej –plakatu na temat „Moja bezpieczna drogado szkoły”. Wykonane plakaty były ocenione oraz nagrodzone. Jednocześnie docelowo zwycięskieprace będą zdobiły kalendarz na rok 2013 o tematyce bezpieczeństwa.

Dodatkową niespodzianką dla dzieci był szczególny gość sierż.Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji, który mocno trzymał kciuki za każdądrużynę podczas konkurencji.