Turniej Powiatowy "Rowerem Bezpieczniej" (16.05.2013r.) - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej Powiatowy "Rowerem Bezpieczniej" (16.05.2013r.)

W miejscowości Kuźnica Grabowska (gm. Kraszewice) na terenie Szkoły Podstawowej odbył się Powiatowy Turniej pod hasłem "Rowerem Bezpieczniej". W przedsięwzięciu brali udział również ostrzeszowscy policjanci, którzy poprzez zabawę przekazywali wiedzę o bezpiecznym poruszani się rowerem, bądź motorowerem po drodze.

W godzinach dopołudniowych (16.05.2013r.) na terenie Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej odbył się Powiatowy Turniej pod nazwą "Rowerem Bezpieczniej".

Organizatorem imprezybyło Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie, które wspomaganebyło przez KomendęPowiatową Policji w Ostrzeszowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnejw Ostrzeszowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Kuźnicy Grabowskiej, Ratownictwo Medyczne w Ostrzeszowie, Nadleśnictwo Przedborów oraz CEiPMOchotniczych Hufców Pracy w Kaliszu – MCK w Ostrzeszowie.

Celem przedsięwzięcia, było przekazanie dzieciom i młodzieży niezbędną wiedzę o bezpieczeństwie poprzez zabawę. Dlatego też funkcjonariusze Policji oraz inne uczestniczące służby i instytucje zorganizowały konkursy, zabawy o tematyce w zakresie bezpieczeństwa.

Przy stosiku Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie uczestnicy turnieju mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa na drodze, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami Ustawy o Ruchu Drogowym jeździć rowerem bądź motorowerem, a także jak zachować się, gdy do drzwi domu puka obcy gość.

Dodatkową niespodzianką dla dzieci był szczególny gość sierż.Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji, który przyglądał się zabawą, konkursom.