Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej Powiatowy "Potrafię udzielić pierwszej pomocy" (14.05.2014r.)

W dniu 14 maja 2014r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie uczestniczyli już po raz dziewiąty w Turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie. W bieżącym roku Turniej odbywał się pod hasłem "Parafię udzielić pierwszej pomocy". Przy stoisku Policji uczestnicy zmagali się pytaniami z zakresu wiedzy bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz z zakresu udzielenia pierwszej pomocy.

Turniej, którego autorem jest Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie wpisał się już w kalendarz imprez dla dzieci i młodzieży z powiatu ostrzeszowskiego. Jak widać przedsięwzięcie nadal cieszy się dużym uznaniem oraz zainteresowaniem przez placówki szkolne, gdyż w bieżącym roku impreza zorganizowana była już po raz dziewiąty.  

Tym razem turniej odbywał się na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlikowie pod nazwą "Potrafię udzielić pierwszej pomocy".

Organizatorem imprezybyło co prawda Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie, ale jak co roku wspomaganebyło przez instytucje oraz służby, tj. KomendęPowiatowąPolicji w Ostrzeszowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnejw Ostrzeszowie, Ratownictwo Medyczne w Ostrzeszowie, Nadleśnictwo Przedborów oraz CEiPMOchotniczych Hufców Pracy w Kaliszu.

Celem tego przedsięwzięcia, to przekazanie dzieciom i młodzieży niezbędnej wiedzę o bezpieczeństwiepoprzez zabawę. Dlatego też funkcjonariusze Policji oraz inne uczestniczące służby i instytucje zorganizowały konkursy, zabawy o tematyce o hasła turnieju: "Potrafię udzielić pierwszej pomocy".

Przy stosiku Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych - pytania podzielone wiekowo, mogły sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego poruszania rowerem oraz w zakresie udzielenia pierwszej pomocy.

turniej1turniej2turniej3turniej4turniej5