Festyn (04.07.2014) - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Festyn (04.07.2014)

W dniu 04 lipca 2014 r. w m. Mikstat policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w trakcie odbywającego się tego dnia XXIV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych, Żaków i Młodzików zorganizowali festyn dla najmłodszych.

Wykorzystując emocje związane rywalizacją sportową młodych kolarzy przeprowadzono również dla dzieci z Mikstatu i okolic tor przeszkód, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze.

Wszystkich uczestników  obdarowano gadżetami odblaskowymi uzyskanymi ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. W trakcie rywalizacji na torze zaprezentowano najmłodszym rady jak bezpiecznie poruszać się pod drodze, szczególnie w okresie wakacyjnym. By te korzystanie z drogi było jeszcze bardziej bezpieczne na festyn zaproszono motocyklistów, by w rozmowach z dziećmi i kierującymi motocyklami przedstawić zagrożenia w ruchu drogowym w korelacji motocyklista - rowerzysta - pieszy. Podczas
tych rozmów podkreślano konieczność jazdy z bezpieczna prędkością, zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego oraz jak istotny wpływ na bezpieczeństwo ma odpowiedni ubiór szczególnie w elementy odblaskowe. Dlatego też oprócz obdarowania dzieci elementami odblaskowymi na ręce motocyklistów przekazano kamizelki odblaskowe z napisem "Bezpieczeństwo z WORD Kalisz".